שמעון    052-5556630  

משרד    052-6477232 

שמעון

משרד

052-6477232

052-5556630

 

שאלות ותשובות

 

1. עקב חובות למספר נושים עקלו לי את רישיון הנהיגה , מה עליי לעשות בכדי לבטל זאת והאם מותר לי לנהוג ברכב ?

 

תשובה

ראשית חל עליך איסור מוחלט לנהוג ברכב אי לכך שהינך נוהג ללא רישיון/פסילה וזו עבירה תעבורתית/פלילית סעיף 67 לפקודת התעבורה מסביר זאת ובנוסף העונש על אדם שנהג ללא רישיון נהיגה/פסילה הוא בן 6 חודש ל 3 שנים מאסר . שנית עליך לפנות לעו"ד אשר יבדוק את סך חובותיך ויבחן דרכים להגיע להסדר כולל עם רשם הוצאה לפועל , יחד עם זאת בשאלתך חסרים פרטים לגבי היקף החובות לכן אמליץ להיוועץ עם עו"ד בתחום ....

 

 

 2. הייתי מעורב בתאונת דרכים עם פצועים (הולכי רגל) עקב נהיגה רשלנית במהירות מופרזת האם אני צריך להיות מיוצג על ידי עו"ד ?

 

תשובה

אני ממליץ לך להתייעץ בדחיפות עם עו"ד כי זו תאונה קטלנית שבד"כ מתווסף עלייה כתב אישום לשלילת רישיון לטווח ארוך עם אפשרות מאסר , יחד עם זאת יש לראות את כתב האישום ולראות אם הייתה לך אשמה של נהיגה רשלנית או נהיגה בקלות ראש שהעונש עלייה נמוך יחסית .

 

 

3.קיבלתי שלילה ממשרד הרישוי עקב ניקוד (36 נקודות ) מה עליי לעשות

 

תשובה

עליך לפנות לעו"ד אשר יגיע לשימוע בעניינך וינסה לקצר את השלילה ל 45 יום במקום 3 חודשים ולדחות את השלילה בחצי שנה , יחד עם זאת שלילה מסוג זה תחייב אותך במבחן תיאוריה ובהשתלמות נהיגה של משרד הרישוי .

 

 

4.אני נהג מונית והורשעתי בתקיפה ואיומים בבית משפט שלום , משרד הרישוי ביטל את רישיון הנהיגה שלי במונית ,מה עליי לעשות ?

 

תשובה

סעיף  ,51 וסעיף 15 ב: מסמיך את משרד הרישוי לבטל רישיון נהיגה לנהג ציבורי במידה והורשע בפלילים או עקב הידרדרות במצבו הרפואי , עליך להגיש ערר למשרד הרישוי ואם הערר לא יתקבל עליך להגיש עתירה מנהלית , ממליץ לך לפנות לעו"ד בהקדם האפשרי להמשך יעוץ/טיפול.

 

 

5.עיקלו לי את הרכב עקב אי תשלום 3 תשלומים מהלוואה שנעשתה לשם רכישת הרכב האם באפשרותי להחזיר הרכב חזרה ?

 

תשובה

עליך לבדוק את הסכם ההלוואה ,ולאחר מכן לבדוק בהוצל"פ שנשלחה לך הודעת הזהרה לחייב ואם נעשה הדבר כמו שמופיע בחוק (סעיף 7 להוצל"פ היתר המצאה),ואם נשלחה התראת הזהרה והתעלמת , עדיין יש סיכוי לפנות לבית משפט בבקשה לעיקוב הליכים ולהמשך פריסת התשלומים של ההלוואה .

אמליץ לפנות לעו"ד המטפל בתחום .

 

 

6. בשבוע שעבר בעת חזרתי מבילוי שוטר עצר אותי לביקורת שיכרות ,האם היה מותר לי לסרב לבדיקה.

 

תשובה

החוק אומר שאם שוטר ביקש מאזרח לעבור בדיקת שכרות ,הנהג חייב להסכים ואם איננו מסכים לבדיקה שכזאת יראו אותו כשיכור והעונש יהיה 2 פסילת רישיון נהיגה . לכן במקרה דנן אתה חייב להסכים לבדיקת השכרות . בברכה עו"ד יצחק אבישר 0507311004 טלפון .

 

 

7. אני נוהג לצאת לבלות פעם בשבוע ושואל האם מותר לי לשתות כוס בירה אחת ולנהוג ברכב ?

 

תשובה

בדיקת השכרות נעשית באמצאות מכשיר הינשוף , החוק אומר שעד 240 מיקרוגרם בדם אז האדם איננו שיכור , יחד עם זאת אני ממליץ בחום לא לנהוג ברכב אם שותים ואפילו כוס בירה\יין אחד . מחקרים מוכחים שאפילו כוס בירה\יין אחד פוגעים בערנות הנהג ותפקודו . בברכה עו"ד יצחק אבישר 0507311004 טלפון .

 

 

8. הוגש כנגדי כתב אישום על נהיגה בשכרות בכמות של 360 מיקרוגרם לליטר נשוף מה עליי לעשות ? בעת הבדיקה השוטר שאל אותי אם שתיתי ועניתי בסירוב ועדיין נכשלתי בבדיקה

 

תשובה

עליך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום התעבורה בכדי שיסתכל בחומר הראיות ויבדוק אם היו כשלים בבדיקה והאם ניתן לכפור באשמה .. בברכה עו"ד יצחק אבישר 0507311004 טלפון .

 

 

9. נפסלתי מלהחזיק רישיון נהיגה עקב מצבי הרפואי ,מה עלי לעשות בכדי להחזיר את רישיון הנהיגה שלי , חשוב לי לציין שפרנסתי תלויה ברישיון הנהיגה שלי ..

 

תשובה

עליך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום התעבורה בכדי שיבדוק מדוע פסלו את רישיון הנהיגה שלך והאם ניתן לערער על החלטה זו , הערר יוגש למשרד הרישוי ברחוב הארבעה ששם יוחלט האם להשיב את רישיונך ? יחד עם זאת עליי לציין שאפילו אם הוועדה תחליט שלא להחזיר את רישיונך יהיה ניתן להגיש ערר לבית משפט המחוזי ... עליך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום התעבורה

 

 

10.הגשתי תבעת לנכות לבטוח לאומי ובוועדה רפואית ראשונה דחו את תבעתי מה עליי לעשות ?

 

תשובה

באפשרותך להגיש ערר לוועדה תוך 30-60 יום מהוועדה הראשונה (תלוי בסוג המקרה ) 

אני ממליץ בחום לפנות לעו"ד אשר יבדוק את הממצאים המשפטיים והרפואיים להמשך טיפול.

 

 

11. אני עצמאי כבר מספר שנים ולפני כחצי שנה קיבלתי התקף לב מהן זכויותיי בביטוח לאומי ?

 

תשובה

חוק ביטוח לאומי הוא חוק סוציאלי , אדם אשר נפגע וכושר השתכרות שלו נפגע יכול להגיש תביעה לנכות כללית אולם ישנם מספר תנאים מקדימים על מנת להגיש תביעה שכזו לדוגמא תצטרך להוכיח ששכרך נפגע בשיעור של למעלה מ 50% או לחילופין שהכנסתך נמוכה ב 45-60% מהשכר הממוצע במשק (תלוי בנסיבות)

במידה והמשכת לעבוד כרגיל יש באפשרותך לתבוע "פטור רפואי ממס הכנסה" אך בכדי לדעת האם אתה עומד בקרטריונים לקבלת הפטור (שהרי לא כל אדם שקיבל התקף לב מס הכנסה יפטרו אותו מתשלום מס) אזי עלייך להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום.

 

 

12. אני חולה סכרת כתוצאה מכך הנני סובל מפגיעה בעיניים ופגיעה בעצבים ,האם אני זכאי לקצבת נכות בטוח לאומי?

 

תשובה

בשביל לדעת אם הינך זכאי לקצבה ישנם 3 תנאים מצטברים:

א. גובה השכר שאתה משתכר כיום

ב.גובה הנכות הרפואית

ג. רמת הנכות התפקודית

 

בכדי לבחון שאתה מתאים לשלושת התנאים הנ"ל עליך להתייעץ עם עו"ד בכדי שיעריך לך את הסיכוי לקבלת קצבה מבטוח לאומי , גובה הקצבה תלויה במשתנים כגון :אם אתה נשוי ,אם יש לך ילדים קטנים ועוד...

 

לשאלות נוספות הינכם מוזמנים לייצור עמנו קשר

 

 

שלח
תודה שפניתם אלינו,
נשמח לעמוד לשירותכם :)
שם:
This field is required.
טלפון:
This field is required.
הודעה:
This field is required.
מייל:
This field is required.
לקבלת ייעוץ משפטי, צור קשר
לקבלת ייעוץ משפטי, צור קשר